na úvod
výběr dalších autorů

John Grisham (1955) - životopis


John Grisham je současným světovým autorem bestsellerů.
Narodil se 8.února 1955 v Jonesboru ve státě Arkansas. Absolvoval právnickou fakultu na Mississippské univerzitě v USA a v roce 1981 nastoupil svou advokátní praxi.
Nějaký čas se věnoval politice a posléze se vydal na úspěšnou spisovatelskou dráhu.
Dnes žije ve Virginii, je ženatý a má dvě děti.
Jeho díla se vyznačují napětím a inteligentními zápletkami, plnými překvapení a nebezpečí. Hrdinové Grishamových knih jsou právě takoví, jako příběh sám. Inteligentní, nápadití a plni už zmíněného překvapení. V příbězích čerpá ze své advokátní praxe, témata jeho děl nejsou sice skutečnými převyprávěnými kauzami, nicméně zpracování je natolik objektivní a opravdové, že by při troše fantazie skutečnými být mohly.
John Grisham také často používá dětské hrdiny, kteří částečně odrážejí jeho samotného v dětství. (např. Klient, Malovaný dům). Postavy Grishamových románů jsou i v případě dětských hrdinů statečné a duchapřítomné i v nebezpečných situacích.
John Grisham dosud napsal více než 10 románů, většina z nich byla přeložena do mnoha světových jazyků a všechny se staly slavnými bestsellery. Většina z nich byla zfilmována.
V České republice dílo Johna Grishama vydávají nakladatelství Ikar a Knižní klub.

Díla:
A je čas zabíjet, Klient, Firma, Cela smrti, Porota, Vyvolávač deště, Panter, Advokát chudých, Případ Pelikán, Poslední vůle, Bratrstvo.


***

výběr dalších autorů
na úvod