hlavní stránka

Recenze filmů

Motýl na anténě
Absurdní televizní komedie Václava Havla

Želary
Český film s Aňou Geislerovou v hlavní roli, příběh z válečných let

Válka světů
Akční sci-fi, s místy až hororovými prvky. Oblíbené téma napadení Země mimozemskou civilizací je v tomto snímku zpracované velmi zajímavým způsobem.

Star Wars III
Třetí díl sci-fi trilogie, tolik podobné oblíbeným Hvězdným válkám ...

Terminál
Hořkosladká komedie o tom, co všechno se může stát. Celý film se odehrává na letišti, což mu neubírá na zajímavosti. Tom Hanks jako turista Viktor Navorski, pocházející z fiktivní postkomunistické země bývalého Sovětského svazu - Krakozie, uvízne díky "díře v zákoně" na letišti J.F.Kennedyho v New Yourku.

Wimbledon
Romantická komedie, naivitou podobná snímku "Deník Brigit Jonesové". "Wibmledon" je příběh o vztahu mezi dvěma špičkovými sportovci, tenistou Peterem Coltem (Paul Bettany) a mladou a krásnou americkou tenisovou hvězdou Lizzie Bradburyovou (Kirsten Dunst).

Vybíjená
"Vybíjená" je snímkem s humorem a nadsázkou. Není komedií v pravém smyslu, spíš parodií s komediálními prvky, o které však není nouze. Trochu bláznivé, ale vtipné.

Hranice zlomu (Beyond Borders)
Píše se rok 1984. Sarah Jordan (Angelina Jolie), bohatá mladá Angličanka, která se pohybuje jen ve vyšších kruzích, žije svůj poklidný život v Londýně. Díky svému postavení se účastní honosného večírku, který má být oslavou výročí jedné humanitární organizace. Luxusní večeři však nečekaně přeruší nezvaný host, který vkráčí do sálu s malým zuboženým chlapcem, jehož hostům představí jako jednoho z mnoha vyhladovělých dětí v Etiopii.

Přes noc třicítkou (13 going on 30)
Americká komedie, v mnohém podobná snímku "Velký", s Tomem Hanksem v hlavní roli.

Chyť mě, jestli to dokážeš
Americká krimi komedie, v hlavní roli uvidíte Leonarda Di-Capria (Titanic, Pláž), který zde výjimečně není za zidealizovaného krasavce a vynikajícího Toma Hankse, známého z takových děl, jakým je například Forest Gump, Philadelphia, Láska přes internet či Zachraňte vojína Ryana.

Český seriál ČT1 - Strážce duší
Nový český seriál o záhadách vysílá česká televize každé pondělí. V hlavních rolích můžete vidět Lukáše Vaculíka a Zuzanu Norisovou. Příběhy na sebe nikterak nenavazují, jedná se o volná pokračování, která spojují pouze hlavní hrdinové seriálu.

Hellboy
Hellboy je sci-fi snímek současné doby, kdy nadpřirozená bytost "Hellboy" bojuje na straně dobra a pomáhá lidem, se kterými navázal navzdory své "nelidskosti" obyčejný lidský vztah. V tomto případě se jedná o vztah otce a syna.

Ponorky - akční USA
Americká a ruská jaderná ponorka za studené války. Při společných manévrech obou armád se americkým vojákům podaří narazit do boku ruského stroje.

Snowboarďáci - český
Nová česká komedie o mladých a nejen pro mladé.Rendy (Vojta Kotek) a Jáchym (Jiří Mádl) se vydávají na horskou chatu. Plánují si týdenna horách pořádně užít. Pobyt jim však zkomplikuje Jáchymův bratranec Milan (Jiří Langmajer), u kterého si musí kluci svůjpobyt odpracovat a Jáchymova sestra Marta (Ester Geislerová), která chlapcům pobyt znepříjemňuje, jak jen se dá.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu
I třetí pokračování příběhu kouzelnického učně Harryho Pottera se odehrává v kouzelnické škole v Bradavicích a i v tomto dílu jde Harrymu o život. Nebezpečný vězeň z Azkabanu uprchl a snaží se Harryho vyhledat a zabít.

Harry Potter a kámen mudrců
Je to už pár měsíců co se rozpoutalo šílenství a mediální kampaň kolem novodobé pohádky - Harryho Pottera.

Mezinámi děvčaty
Také to znáte? Je vám –náct a rodiče vás vůbec nechápou? Naivně si myslí si, že váš život je fajn, že nemáte žádné starosti a problémy? Přesně do takové situace se dostaly ve filmu „Mezi námi děvčaty“ matka v podání Jamie Lee Curtis a její dcera Anna, kterou ztvárnila Lindsay Lohan.zpět na úvod