ČTENÁŘSKÝ DENÍK

na úvod
zpět na seznam knih

Banánové chybičky - recenze

Halina Pawlowská


Když se řekne „Banánové rybičky“, automaticky většina z nás doplní jméno „Halina Pawlowská“.
Redaktorka, moderátorka a jedna z  nepopulárnějších českých autorek současnosti. Známá je nejen svým pořadem v České televizi „Banánové rybičky“, ale i svými humoristickými knížkami Díky za každé nové ráno, Proč jsem se neoběsila a v neposlední řadě i Banánové chybičky.

Kniha „Banánové chybičky“, která byla vydána již v roce 2003, má na knižních pultech stále své místo a před svou starší sestrou „Banánové rybičky“, se rozhodně stydět nemusí. Lehkost, s jakou Halina Pawlowská popisuje úskalí (nejen svého) života a samozřejmost, s níž si dělá legraci ze svého okolí i sebe samé, pobaví každého čtenáře, který má alespoň špetku smyslu pro humor.

Kniha je rozdělena do jednotlivých kapitol, stejně jako televizní talkshow „Banánové rybičky“. Například - “jak přežít zdravý životní styl, horší já, nedostatek romantiky, obavy a strach, svody, dobré úmysly“ a mnoho dalších. Vzájemně se doplňují a prolínají. Společný mají kromě autorství i cynický optimismus, často protkaný až tragikomickými prvky. Ostatně na to jsou čtenáři Haliny Pawlowské již zvyklí.
Pokud bych měla knihu hodnotit jedinou větou, zněla by : „264 stran, které přečtete s úsměvem na rtech“.

Neboť ….

„Banánové chybičky“ rozjásané Haliny vás pobaví,
když jste opuštění,
potěší, když s vámi nic není,
rozesmějí , když vás smutek polapí,
a to vše -
ať jste úspěšní či smolatí!

Vydalo nakladatelství Motto, 199,- Kč

Tuto recenzi jste si zobrazili již pocitadlo krát
na úvod
zpět na seznam knih