ČTENÁŘSKÝ DENÍK

na úvod
zpět na seznam knih

Být mužem, vzala bych si sebe - recenze


P.S.Wall


Humorná kniha především pro ženy, typu Vejce a já. Hlavní hrdinka s humorem a nadsázkou popisuje běžné činnosti žen, jakými je například nakupování, péče o domácnost, setkání s přítelkyněmi a podobně. Je to ideální kniha na dovolenou nebo také na zlepšení nálady, máte-li splín. Pro přiblížení ukázka z jedné kapitoly, která mne pobavila:
.....
"Ale on není tlustý!" ohradila jsem se a vyklopila do Kocourovy misky plechovku s pochoutkou z tuňáka. "On je jen mohutně stavěný."
"Na našem autě jsou otisky jeho břicha," vmísil se nám do hovoru Brouk se založenýma rukama.
"Má krátké nohy!" bránila jsem Kocoura a přidala mu na tuňáka hrst granulí na čištění zubního kamene. "A má trochu menší hlavu, takže tělo vypadá mohutnější."
"Kdyby mu to břicho kleslo trochu níž," řekl Brouk, "potřeboval by boty na vysoké podrážce, aby dosáhl nohama na podlahu."
Zacinkala jsem lžící na misku. Kocour otevřel jedno oko, zívl a pomalu se zvedl. Alespoň myslím, že se zvedl. Na našem, měkkém gauči se to dá dost těžko poznat. Poté se rozhoupal ze strany na strany, až se mu podařilo překotit se na podlahu. Zadunělo to, jako když upustíte bowlingovou kouli.
Při chůzi přes pokoj se mu břicho pohupovalo sem a tam jako jelenicové pruhy v myčce aut. Kdybych na něj nastříkala trochu pronta, už nikdy bych nemusela utírat prach.
Když se Kocour konečně dokolébal k mým nohám, dobrou minutu jsem musela přemýšlet, ke kterému jeho konci postavím misku. Jakkoli nerada to přiznávám, ale pokud nemůžete najít hlavu vašeho domácího mazlíčka, je zřejmě na čase jít trochu do sebe.
.....
Přeji příjemné počtení


další recenze
zpět na úvod