ČTENÁŘSKÝ DENÍK

na úvod
zpět na seznam knih

Doktoři a jejich ženy - recenze


Francis Roe


Román z lékařského prostředí, vyvolávající pocit naprosté autentičnosti vlivem detailních obrazů ze života lékařů a stejně tak díky detailním odborným popisům lékařských zákroků a operací.
Hlavními hrdiny jsou dva lékaři, nejlepší přátelé. V první části knihy se s nimi seznámíme jako se studenty medicíny, poznáme jejich charakter, schopnosti i ambice, které se u obou protagonistů značně liší. Coby nejlepší přátelé projdou celé studium, až se jejich cesty nakonec rozdělí - jak jinak - kvůli ženě.
Druhá část knihy je zasazena do doby o 20 let později, kdy jsou z obou studentů dospělí muži s vlastní rodinou a vlastní lékařskou praxí. Jejich osudy se opět po letech setkávají a proplétají díky dívce Liz, která hrála hlavní roli v jejich vzájemném vztahu již za studií. Tragédie smrti dítěte, kterou jeden z lékařů zapříčiní, jejich vzájemný příběh zařazuje mezi dramata. Román je nejlepším ze tří děl tohoto autora (Nebezpečné praktiky, Intenzivní péče).
Autor vystudoval chirurgii, pracoval v nemocnici New Yorku, přednášel na Yale i v cizině. Je tedy dostatečně kompetentním autorem k napsání takto propracovaného románu z lékařského prostředí. Nyní žije v Novém Mexiku.


zpět na seznam knih
úvod