ČTENÁŘSKÝ DENÍK

na úvod
zpět na seznam knih

Liána smrti - recenze


Jarmila Loukotková


Jarmila Loukotká, známá spisovatelka a překladatelka historických románů, se v příběhu "Liána smrti" vydala do nedávné minulosti a rozvíjí před námi poutavý dobrodružný román,plný napětí a nebezpečí.

Liána smrti je záhadná rostlina, kterou lze použít jako nebezpečnou drogu i jako zázračnýlék a vyskytuje se pouze v pralesích Amazonky. Za zázračnou rostlinou se vydávají dvěskupiny hledačů, kteří se nezávisle na sobě dostávají do ohrožení života. Jednu skupinuvede vědec, profesor Cobar, druhou mladý Luís. Oba spojuje nejen touha po odhalení tajůzáhadné pralesní liány, ale i láska k ženě jménem Olívie, která se výpravy účastní po bokuprofesora Cobara.

Profesor Cobar je starší vzdělaný muž, který neponechává nic náhodě. Luís je jeho pravým opakem.
Mladý, bezhlavý, bezstarostný, neuvědomující si žádné nebezpečí. Vzájemně se doplňují,ačkoli mezi nimi díky rozdílným povahám dochází k občasným střetům.
Nezanedbatelnou roli v příběhu hraje kromě napětí a dobrodružství i láska, která hlavní postavy příběhu ovlivňuje natolik, že zcela mění jejich osudy.

Jarmila Loukotková píše svým osobitým způsobem, kdy každé slovo má své místo, význama řád. Její sloh je uměním, které ovládá bravurně a s přehledem. Ne nadarmo se stalajednou z nejúspěšnějších a nejčtenějších spisovatelek své doby.


zpět na seznam knih

na úvod