ČTENÁŘSKÝ DENÍK

na úvod
zpět na seznam knih

Na trase - recenze


Kristina Králová


Tato malá, tenká knížka je dílem mladé české autorky. Jak z názvu vyplývá, tématem příběhu je prostituce. Novela, která je prvotinou Kristiny Králové, je psána formou vyprávění hlavní hrdinky, prostitutky Šarlín, která byla stejně jako ostatní dívky k prostituci přinucena. Všechny dívky "na trase", prožívají své vlastní vnitřní peklo, ale přesto všechny touží a především věří, že se z Teplické silnice jednou dostanou a budou žít normální život. Každá z žen, která upadla do sítě severočeských pasáků, je jiná. Každá z nich se "na trasu" dostala odjinud a jiným způsobem. Přesto mají jedna k druhé blíž, než si samy připouští. Drsná realita každodenního života, sex za peníze, bití, vydírání, drogy a někdy i smrt, jsou alfou i omegou jejich bytí.
Autorka popsala život těchto mladých žen na E55 velmi realisticky, čtenář lehce nabude dojmu, že čte deník dívky, která na E55 skutečně žila.
Kniha se čte velmi dobře, neobsahuje žádná "hluchá" místa, kde bychom se prokousávali příběhem jen proto, abychom se dostali k dalším událostem. Doporučuji všem, které toto téma zajímá a kteří rádi pronikají do hlubin duše lidí, kteří se ocitli na dně.


zpět na seznam recenzí
úvod