ČTENÁŘSKÝ DENÍK

na úvod
zpět na seznam knih

Než anděl pozbyl studu - recenze

Emil Mann


autor recenze: Diana


Novela o tajemnu, napětí, lidských potřebách a úchylkách, morbidnu, smrti, ale i o dostatku humoru, který píše sám život.

Recenze:
Kniha Emila Manna "Než anděl pozbyl stud" je pro mě velkým objevem. Bylo mi ctísetkat se s jeho vyjímečnou duší. Myšlenka, která protéká celým jeho příběhem jepodle mého názoru čistá a nezkalená představa lásky vsazená do realitysoučasného života. Ta realita je někdy tmavá, jindy světlá a láska je v ní jakosvětélko, které v životě vždy odkrývá naději a čisté ideály.
Částečně autobiografický příběh nepostrádá peprný humor, esprit, nadhled inadsázku. Zůstává však hlubokou sondou do duše člověka, který poznal tragicképolohy života a naučil se s nimi prát.Je v ní obsaženo také krásné přátelství, láska k bližnímu a smysl pro to, udělatsvět lepším.

Jsem touto knihou nadšena, stále se v myšlenkách vracím k jejím epizodám anacházím v ní něco, co je nedílnou součástí opravdového života: niterný prožitekvšeho v životě, ať už je to láska, krása, ale i bolest, tragičnost, vše, co násna životě tíží, ale pojaté s rozesmátou duší a se srdcem otevřeným dokořán.

O autorovi:
Emil Mann (nar. 1978 v Uherském Hradišti) vystudoval hotelovou školu ve Velkém Meziříčí a poté školu jazykovou ve Zlíně. K psaní přičichnul ve druhém ročníku střední školy, kdy se mu poprvé pod ruku dostala kytara. Jakmile se na onom nástroji naučil pár akordů, začal psát texty i hudbu. Do této chvíle má na svědomí přes 120 písní a hudba je pro něj největším koníčkem. Už delší dobu měl ale čím dál větší pocit, že musí zajít o pár kroků dál, a tak vznikla tato kniha, která je zatím jeho nejdelším literárním počinem.

Knihu je možné objednat na mailu autora: Emil.Mann@seznam.cz na dobírku, cena 100Kč+poštovné


další recenze
zpět na úvod