ČTENÁŘSKÝ DENÍK

na úvod
zpět na seznam knih

Přes mrtvoly - recenze


Michael Palmer


Tato kniha je příběhem lékaře, který díky svým odborným schopnostem odhalí na své klinice nezákonné obchodování s lidskými těly. Posléze zjistí, že se jedná o živé pacienty, kteří byli z nejasných důvodů prohlášeni za mrtvé a zmizeli neznámo kam.

Nebudu vyprávět celý příběh, abych čtenáře nepřipravila o postupné odhalování záhadných skutečností, kterých je v knize nepočítaně. Příběh je sice příběhem z lékařského prostředí, ale vyskytují se v něm prvky "gangsterky" a spousta kriminálních zločinů. Z mého pohledu je příběh trochu "přitažený za vlasy". V knize snad není jediná stránka, kde by se nevyskytovala nějaká záhada a nebezpečí. Hlavní hrdina prožívá během několika týdnů tolik napětí a nebezpečných situací, jako James Bond. Chvílemi se mi zdálo, že se v knize prolíná několik různých, velmi napínavých příběhů - že je kniha tak nějak... předimenzovaná. Rozhodně ale není nudná. Pro toho, kdo má rád kriminální příběhy, napětí a překvapivé zvraty v ději bude jistě lahůdkou. Musím přiznat, že i mne nakonec vtáhla do děje a přiměla mne vyhledat další knihy tohoto autora.

Pro upřesnění - dalšími tituly, které od tohoto autora vyšly na českém trhu jsou : Peklo návratů, Doktor chodí tiše, K smrti odsouzen, Lék na život, Smrtící léčba a Pacient (vydalo nakladatelství Aktuell).


zpět na seznam knih
úvod