ČTENÁŘSKÝ DENÍK

na úvod
zpět na seznam knih

Utkání pokračuje

Jitka Henryková


více o knize


Příběh léčitele Lea je příběhem o víře, naději a přátelství. Leo je až nezdravě kladný hrdina - lidový léčitel, tvrdě odmítající klasickou medicínu.Obklopuje se lidmi, kteří jej potřebují, mnohem víc dává než bere a stojí si v každé chvíli za svou pravdou. Svou bezchybnost a dokonalost jen místy naruší silným odporem ke klasické medicíně, jež autorka nazývá „bílou mafií“.

Ačkoli je příběh pestrý, čtivý i poutavý zároveň, občas jsem měla problém uvěřit. Leovy klady tolik převažují nad chybami a nedostatky ostatních lidí, že byste ho málem chtěli mít doma. Leo dokáže pomoci a otevřít své srdce i lidem, kteří mu ublížili a snažili se ho zničit…

Z každé věty je cítit autorčino sebevědomí a přesvědčení o vlastní pravdě. Možná až příliš zaujatě vyzdvihuje kvality a úspěchy alternativní medicíny před tou klasickou, což však byl zřejmě záměr celého příběhu. Vzhledem k tomu, že „Utkání pokračuje“ není román z lékařského prostředí, jak by se podle obálky mohlo zdát, zvolila Jitka Henryková správný směr.

"Utkání pokračuje" je příjemným čtením především pro ženskou část čtenářů, ať jako odpolední "relax", či pro zamyšlení se nad životem a pochody vlastní duše.

Format A5, desky kartonové, s přebalem, str. 260, Kč 150,- , nakladatelství Papyrus 2005, ISBN 80-86806-03-0
distribuuje: Kosmas

zpět na seznam knih
na úvod