ČTENÁŘSKÝ DENÍK

na úvod
další recenze

Život nanečisto - recenze

Barbara Nesvadbová

autor recenze: Markéta KarešováZ obálky:
Život nanečisto je volným pokračováním dvou titulů: „Řízkaři“ a „Bestiář“. Linii všech knížek tvoří příběhy partnerství a sexu, spontánní, barvité situace, z nichž jejich hrdinka vychází s větší nebo menší újmou či ziskem.

Recenze:
„Příběh novinářky Karly“, píše se na obálce knížky. Asi jsem natvrdlá, ale příběh nevidím. Knížka je spíš sesumírovaným deníkem jedné ženy, která je až bytostně posedlá touhou najít si partnera a přitom toho vůbec není schopná. Není to ani příběh, ani knížka, která by se dala číst bez toho, aby se čtenář nenudil nad tím, že opět , opět a opět, hrdinka knížky nenašla toho pravého a že opět a opět a několikrát opět ho opravdu bytostně potřebuje.

Jako slohové cvičení celkem dobré, ale jinak ve mně Barbara Nesvadbová vzbudila jen nudu. Po přečtení poslední stránky jsem si uvědomila, že ve mně nezanechala vůbec nic, snad jen otázku: „O čem to vlastně bylo?“.

Troufám si tvrdit, že ani pro milovnice „harlekýnek“ se tady nic nenajde. Skoro to vypadá, jako kdyby knížku psala Bára jen pro sebe, aby si po letech mohla přečíst, jaké že to vlastně bylo…


další recenze
na úvod